2. liga

Letní pohár 2. Ligy přinese alespoň částečný návrat hokejbalu do regionu

Hokejbal je zpět! Po vynucené pauze způsobené celosvětovou pandemií opět přichází na scénu alespoň menší porce utkání 2. Ligy našeho regionu. Jak bude zkrácená soutěž probíhat? To se dozvíte níže v tomto příspěvku.

Letní pohár 2. Ligy

Stejně jako v rámci jiných regionů i soutěží, také v regionu Morava Sever se dlouho hledal ideální způsob, který by udržel týmy alespoň v částečném zápasovém tempu a začátek března tak nepředstavoval absolutní konec letošní sezóny. Vzhledem k častým změnám týkajících se vládních opatření nebylo jednoduché najít vhodnou formu soutěže či turnaje, nicméně Ligová komise nakonec přišla se zajímavým řešením.


V regionu bude nakonec uspořádán Letní pohár 2. Ligy, do kterého se přihláškou zavázala 4 mužstva – Frýdek-Místek, Opava, Vsetín a Sokol Poruba. Hrací systém bude jednoduchý – v základní skupině odehraje každý s každým jeden zápas, poté přijde na řadu play off (semifinále) s klasickým formátem (1. – 4., 2. – 3.). Vítězové jednotlivých semifinále se pak utkají ve finále, poražené týmy svedou boj o 3. místo.


Rozlosování poháru najdete v sekci "LETNÍ POHÁR". Každý z týmů může navíc do příštího týdne vyřídit tři hostování nebo střídavé starty.


Jaký mají názor na takto vymyšlený formát aktéři jednotlivých týmů?
Marek Hradečný (Frýdek-Místek): Jsem samozřejmě velice rád, že se tato „miniliga“ bude hrát. Hokejbal nám všem moc chybí. Očekáváme velmi kvalitní zápasy, ve kterých se střetneme s dobrými týmy. Uvidíme, jaké výkony budeme předvádět, jelikož pauza byla dlouhá. Každopádně se moc těšíme – jak na hru, tak na spoluhráče.


Pavel Málik (Opava): Za tento pohár a jeho systém jsem po dlouhé pauze opravdu rád. Hokejbal mně osobně i všem ostatním velmi chyběl a už se nemůžeme dočkat zápasů se silnými soupeři. Uděláme maximum pro to, abychom po pauze našli herní pohodu.


Marek Ovčačík (Vsetín): Uspořádání tohoto poháru vnímáme rozhodně pozitivně. Tento návrh, tedy Letní pohár, nikoliv jako alternativa dohrání soutěže, se nám zamlouvá a už se velmi těšíme na zápasy s kvalitními soupeři.


David Polášek (Sokol Poruba): Za mě jsem strašně rád, že se vůbec něco bude hrát. Tým s účastí z větší části souhlasil, tak jsme do toho šli. Formát turnaje je zajímavý, utkáme se s nejlepšími týmy naší ligy. Věřím, že alespoň tato soutěž proběhne bez problémů a dohraje se.

Tabulka 2. Liga - Morava Sever

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HbK Karviná B
2 10:3 6
2.
HBK Vsetín
2 15:5 3
3.
SK IHC Jaselská...
2 12:6 3
4.
HBC Enviform Třinec
2 8:5 3
5.
HBC F-D Ostrava
2 6:7 3
6.
TJ Sokol Poruba
2 8:11 3
7.
HC Warriors...
2 2:16 2
8.
HBC Přerov
2 1:9 1