Finále bych zhodnotil jako vyrovnané se šťastnějším koncem pro nás, říká skromně kapitán mistrů Málik

Jako poslední v minisérii rozhovorů zástupců vítězných týmů z finálového dne je na řadě kapitán mistrovské Opavy Pavel Málik. Ten 3 minuty před koncem základní hrací doby vstřelil v oslabení veledůležitý vyrovnávací gól.

Vyrovnané utkání o titul

Pavle, s jakou taktikou jste vstupovali do finálového zápasu?

Do zápasu jsme určitě chtěli vstoupit aktivně a pokusit se co nejdříve dostat se do vedení.

V zápase jste dvakrát prohrávali. Čím to, že vám Vsetín takto dokázal odskakovat?

Utkání bylo z naší strany místy dost nervózní. Poprvé se Vsetín dostal do vedení, když jsme během 30 sekund udělali dvě velké chyby a soupeř je potrestal. Další gól také padl po chybě, kdy jsme si nepohlídali dorážku po nahození od červené čáry.

Čtyři minuty před koncem jste byli vyloučeni a prohrávali. Věřili jste stále, že můžete zápas otočit?

Věříme vždy do poslední minuty a tentokrát se to maximálně vyplatilo.

Finále plné soubojů nabídlo skvělou podívanou. Autor fotky: RSHb Morava-Sever.

Ke konci zápasu a v prodloužení jste byli výrazně aktivnější, souhlasíš?

Gól na 3:3 nás hodně nakopl a myslím, že jsme nakonec měli dost šancí na to rozhodnout ještě v základní hrací době. Ovšem zápas bych zhodnotil jako vyrovnaný, se šťastným koncem pro nás.

Jak velké byly oslavy?

Oslavy byly kvalitní, ty nám jdou nejlíp. (smích)

Vsetínu ke kýženému titulu nepomohla ani přítomnost extraligového brankáře Jana Šimary. Autor fotky: RSHb Morava-Sever.